Olcsó májnak sem híg a leve
Pecsenyelibamáj szokatlan körettel
Sokan tudják rólam, hogy egyik kedvenc alapanyagom a libamáj. Mivel csak ritkán engedhetem meg magamnak, az év nagy részében "beérem" csirke-, vagy kacsamájjal. Még Márton nap után leptek meg az egyik hentesnél, pecsenye-libamájat árultak. Ugyanaz volt majdnem az ára, mint a csirkemájnak, de a mérete nagyobb volt, színe világosabb. A hízott liba májánál viszont sokkal kisebb volt, de roppant kíváncsi lettem, mennyiben más az íze. Rögtön vettem belőle egy nagy adaggal, lefagyasztottam, és vártam az ihletet.
Illett volna valami édeskés-gyümölcsös körítést találni hozzá, de most inkább valami savanyúra vágytam. Mondhatom, a máj ízben szinte semmiben sem különbözött a nagyobb fajtától. Ha tudtam volna, hogy ennyire jó lesz, többet raktározok :)
Pecsenyelibamáj savanyú mártással, kifligombóccal
Hozzávalók 4 főre:
4 egész pecsenye libamáj
2 ek kacsa- vagy libazsír
Só, bors
3 dl tejföl
4 db csemegeuborka
3 kk chilis mustár
2 kifli
15 dkg liszt
1 tojás
Fél csokor petrezselyem
A kiflit kis kockákra vágjuk, száraz serpenyőben megpirítjuk. A lisztből, egy tojásból, fél csokor apróra vágott petrezselyemmel, csipet sóval, borssal és kevés vízzel sűrű galuskatésztát készítünk. Nagy lábasban sós vizet forralunk. A kiflikockákat belekeverjük a tésztába, kanállal, vagy vizes kézzel diónyi gombócokat eresztünk a vízbe, mikor feljött, alacsony lángon még öt percig főzzük. Szűrőkanállal kiszedjük, melegen tartjuk.
A zsírt serpenyőben felolvasztjuk, lassú tűzön megsütjük rajta a libamájat. Kivéve sózzuk, borsozzuk, melegen tartjuk. A libamájas zsírba tesszük az apróra vágott uborkát, pár perc kevergetés után mehet bele a tejföl és a mustár, kevés só és sok bors. Jól kiforraljuk.
Tálaláskor piros paprikával és petrezselyemmel díszítjük.
Ha tetszett ez az írás, csatlakozz hozzám a Facebookon is további receptekért, tippekért, érdekességekért!